Maringotka (Žabljaci)

Predstavte svoju posádku a vozidlo, ktorým cestujete
Užívateľov profilový obrázok
miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Dátum registrácie: Ne, 20. Marca 2016, 19:56
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Maringotka (Žabljaci)

Príspevokod užívateľa miso » Po, 18. Apríla 2016, 13:13

Team tvorí Mišo a Majka.
Moje cestovanie sa začalo kdesi v detstve. Potom veľa turistiky, spoznávanie cudzích krajín, najvyšších vrcholov európskych štátov. Cestovanie autom začalo, keď som prvýkrat dostal firemné auto. Kávová Škoda Fabia so 46kW verte-neverte, je ideálnym terénnym autom :roll: Okrem ciest do práce si zažilo nezabudnuteľný výlet na Ukrajinu a do Maďarska. A keďže to bola Fabia krátka, spať sa muselo von, v stane.

Potom sa začala éra 4x4 dízlových Toyot.

Prvé vyslovene expedičné vozidlo bola Toyota 4Runner 1995 s označením LN130. 66kW, 2.4l, ten, ktorý sa montoval aj do Land Cruiserov (2L-T). Na ňom sa nám podarilo pozrieť na Ukrajinu, Rumunsko a Moldavsko. Výhodou, okrem motora bez elektroniky aj pomerná nenápadnosť, a tak nás napriek strašeniu všetkých, ktorí tam boli aj ktorí tam neboli, nezastavil ani jeden policajt. Priemerka 9 litrov na T3 gumách. Nejaké dorábky, ako šnorchel, zvýšené odvzdušnenie diferákov, dve baterky, vzadu spanie s úložným priestorom, nejaké elektriky, lampičky, vysielačka, voľnobežky, atď atď.
IMAG1316.jpg
IMAG1284.jpg
IMAG1262.jpg
IMAG1166.jpg
IMAG1136.jpg
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
:auto-offroad: Toyota Land Cruiser HZJ78 (Facebook / Web)

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Re: Maringotka (Žabljaci)

Príspevokod užívateľa miso » Po, 18. Apríla 2016, 13:34

IMAG1392.jpg
IMAG1351.jpg
IMAG1342.jpg
IMAG1339.jpg
IMAG1336.jpg

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
Dátum registrácie: Po, 4. Apríla 2016, 14:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Príspevokod užívateľa IvanGS » Po, 18. Apríla 2016, 16:40

Rumunsko miluju, kdy a kde jste tam byli? A ještě se zeptám na původ slova "Žabljaci", připomíná mi to Žabljak pod Durmitorem...

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Po, 18. Apríla 2016, 18:06

Ahoj Ivan, v Rumunsku som / sme vlastne skoro každý rok v lete. Tak to nejako vychádza. S 4Runnerom zvaným Rároh sme tam boli boli v r.2013. Je to kúsok iného sveta pár hodín cesty od Ružomberka.

Žabljakov si uhádol úplne presne :) 2014 sme boli v Albánsku a po ceste sme sa zastavili aj v Durmitore. Prezývka Žabljak vznikla v aute na ceste z rovnomenného mesta :D Znelo nám to čudne, skoro ako nadávka, tak sa to v aute ujalo. :zabljaci:

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Ut, 19. Apríla 2016, 14:08

A potom to prišlo. Land Cruiser HZJ78 predávajú na Slovensku! V robote som tŕpol, či ho zatiaľ nepredajú. Všetko dobre dopadlo a tak hybaj prihlasovať. Keďže auto chcem mať ešte veľmi dlho, prebehla jeho rekonštrukcia. Vďaka patrí hlavne Vladovi a Peťovi, v ktorého dieľni sa auto rozoberalo.
IMAG2095.jpg
P2140053.JPG
P3050101.JPG
P3270003.JPG
IMAG2250.jpg

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Príspevokod užívateľa IvanGS » Ut, 19. Apríla 2016, 17:40

Koukal jsem, že Land Cruisery se dělaly i jako obytné s pevnou zvýšenou nebo vytahovací střechou... Jak to máte uvnitř vy?

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » St, 20. Apríla 2016, 10:44

Pokiaľ viem, žiadny LC sa nerobil od výroby s high roof, alebo camper úpravami. Všetko sú to úpravy od nezávislých úpravcov.
Zvnútra nemám veľa fotiek, je to tam zatiaľ dosť industriálne. Len čo som fotil neporiadok počas cesty. Pridám :)

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » St, 20. Apríla 2016, 11:23

Tieto a ďaľšie úpravy prebehli bezprostredne po renovácii:
IMAG2840.jpg
IMAG2839.jpg
IMAG2846.jpg
IMAG2847.jpg
IMAG2904.jpg
IMAG3251.jpg
Keďže času pred prvou expedícou bolo málo, dorobil som jednoduché spanie. Za sedačkami je znížený priestor, na ktorom sa dá pohodlnejšie sedieť. Na spanie sa ulička premostí, vznikne priestor cca 210x140. Spanie sme doteraz riešili karimatkami, nenavlhnú a nezašpinia sa. Cez deň sú uložené nabok.

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák

Príspevokod užívateľa IvanGS » Št, 21. Apríla 2016, 09:39

Mišo, mohl bys prosím srovnat 4Runner a Land Cruiser jako cestovatelská auta?

S vytahovací střechou máš pravdu, nebyl to asi originál z továrny, ale přišlo mi to velmi chytré - spaní nahoře a dole dost místa na vzpřímené stání, kuchyňská linka se sporákem a dřezem, lavice + stolek, takže i v dešti komfortní vaření, posezení, práce na počítači... A to všechno stéle ve stejném autě. Myslím, že zvedací střechy se začnou hodně rozmáhat. Kdysi s tím přišla Westfalia (možná se pletu) a donedávna se u obytných dodávek ani takových offroadů nepoužívala, byly to spíš vyjímky. U offroadu se to řeší střešním stanem, což je v pohodě, málokdy jede na expedici v autě víc než 2 lidi. Ale u velké obytné dodávky typu Possel i jiné je to problém, cestuje i víc lidí, ale plnohodnotné spaní je jen pro dva. Další užší postel jde udělat vpředu, ale omezuje to sezení a pohyb v autě. Zvedací střecha to řeší a shodou okolností ji zrovna teď dali do nabídky i v KPS...

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Št, 21. Apríla 2016, 11:26

Jeden rok som na výstave v Bad Kissingen skoro kúpil taliansky strešný stan Magiolina. Na tú zdvíhaciu strechu sa chystám odkedy mám auto. Práve ju mám rozreslenú v PC. Ako Píšeš, je to veľmi praktické. Hlavný rozdiel oproti stanu je priestor a bezpečnosť. V stane nemôžeš spať na parkovisku, každý vie že si tam. Keď si otvoríš strechu, kto ti príde na to, či tam spíš, alebo si práve zastal...
Veď uvidíš na festivale Remčovu káru :)

Porovnanie toho LC a 4R. Existuje samozrejme niekoľko druhov LC a niekoľko generácií 4R. Vo všeobecnosti je LC troška väčší, ale hlavne robustnejší. Z LC existujú v podstate 2 línie - Light Duty (Prado) a Heavy Duty. Môj je z tej druhej línie.

Cestovanie bolo v 4R troška pohodlnejšie, keďže malo klímu a interiér bol lepšie odhlučnený. Plastový interér, obložené stĺpiky, oblejšie tvary. aj keď ročníkom to auto bolo staršie (1995), vývojovo bolo už kdesi ďalej. Podvozok - nezávislé zavesenie vpredu, namiesto vinutých pružín torzné tyče. Pri prejazde cez jamy je to sice pohodlnejšie, ale zložitejšie na údržbu a isto nevydrží toľko, ako pevná náprava na LC. Vzadu vinuté pružiny a pevná náprava. Oblé tvary a priestor neposkytujú také možnosti, ako LC. Auto je ale omnoho nenápadnejšie, spratnejšie a celkovo bol som s ním veľmi spokojný. Veď som ho ani nechcel predať :cry:
Spanie sme mali spravené tak, že sme vyhodili zadné sedačky a cez kufor až po predné sedačky sme dali na oceľovú konštrukciu OSB dosku rozdelenú na 2 časti. Tým bolo riešenie modulovaťeľné. Priestorovo ako strojvodca som v ňom mal pocit ako v kombíku na offroadovej náprave.
Nepáčilo sa mi elektricky sťahované zadné okno. vždy, keď som ho chcel stiahnuť, musel byť kľúč v zapalovaní.

Návrat na "Predstavenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní