Maringotka (Žabljaci)

Predstavte svoju posádku a vozidlo, ktorým cestujete
slubox
Výletník
Výletník
Dátum registrácie: St, 25. Mája 2016, 10:37
Kontaktovať užívateľa:

Re: Maringotka (Žabljaci)

Príspevokod užívateľa slubox » Pi, 22. Júla 2016, 02:49

Michal , ako mas riešenú druhu batériu, lebo idem robiť zástavbu a stale som na vážkach ci to mam spraviť ako na bývalom jeepe , ze druhu batériu som mal prepojenú s hlavnou a odpájal som ju mechanickým odpojovačom. Bola vačšinou stale zapojená, no ked som kdesi kempoval tak som to rozpojil a doplnková elektronika šla len s tej druhej batérie. Následne ked som znovu naštartoval ,tak som to pripojil nech sa opäť dobije. Lenže, neviem či je veľký problem ,ked skoro vybitu batériu zrazu pripojím k plne nabitej+alternatoru , či nedostane daky šok :D Uz som toho poprecitoval mraky ohľadom toho, no neviem komu mam veriť ked každý hovorí niečo iné. Potrebujem daku vlastnú skúsenosť ;)
Jeep Grand Cherokee WJ 4.7 , LPG ,2"...

Užívateľov profilový obrázok
miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Dátum registrácie: Ne, 20. Marca 2016, 19:56
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » So, 23. Júla 2016, 09:10

Ahoj Lubo,
mam to riesene cez svajciarsky system IBS Tech . V Bad Kissingene som sa rozpraval priamo s chlapikom, co ho vyvinul :) Pozri na ich stranky, je tam aj schema zapojenia.
rovnake robi aj australsky Ironman - mam dojem ze len s prelepenou nalepkou. Dalsi vyrobca je Juhoafricka National Luna a najde sa ich isto aj viac. google zadaj Batterie Trennrelais, alebo dual battery isolator kit.
Dolezite je kolko Amper dokaze relatko spinat a pre mna bol dolezity aj monitor baterii - ukaze zostavajucu kapacitu baterii.

baterky mam pod kapotou od vyroby dve, keby som to tam trochu ucesal, vojde aj tretia. O tom soku neviem nic, ale ked jedna bateria je plna a druha prazdna a nastartujem, relatko ich spoji, tak okrem toho ze dobija alternator si myslim ze ta silnejsia dobija slabsiu, aky vplyv to ma na bateriu, ti neviem povedat, ale uplne nazdravise to pre nu asi nebude? baterky drzia dva a pol roka bez problemov.
:auto-offroad: Toyota Land Cruiser HZJ78 (Facebook / Web)

Užívateľov profilový obrázok
miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Dátum registrácie: Ne, 20. Marca 2016, 19:56
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Po, 22. Augusta 2016, 20:06

Takto sme prvýkrát použili sprchovací stan. Taká blbosť a koľko to pridá komfortu.
Obrázok

Ďaľšie z tohtoročných vylepšení
Obrázok

Kemp asi 1800 mnm
Obrázok

Zistenie: zaslepenie EGR a odblokovanie samonastavovania zmesi na čerpadle spôsobilo, že LC už nad 1400 mnm nedymí. Auto bolo predávané do ČR a nevedno prečo, od výroby to bolo nastavené na max 1400 mnm.
:auto-offroad: Toyota Land Cruiser HZJ78 (Facebook / Web)

[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Návrat na "Predstavenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný