Ivan a Drákulka

Predstavte svoju posádku a vozidlo, ktorým cestujete
IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
Dátum registrácie: Po, 4. Apríla 2016, 14:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Ivan a Drákulka

Príspevokod užívateľa IvanGS » Ne, 8. Mája 2016, 21:02

Dnešní montáž střešního boxu...
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Užívateľov profilový obrázok
miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Dátum registrácie: Ne, 20. Marca 2016, 19:56
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Po, 9. Mája 2016, 09:26

Ivan, ako odtial. Designovo to uplne ladi. Mozes to zacat predavat ako original prislusenstvo :) Ako si to tam nakoniec uchytil? Lepenim?
:auto-offroad: Toyota Land Cruiser HZJ78 (Facebook / Web)

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Príspevokod užívateľa IvanGS » Po, 9. Mája 2016, 11:14

miso - díky, myslím, že se to povedlo, ani jsem nevěděl, že se takový box dělal a byl jsem smířený s Ultraboxem od Fiammy nebo Topboxem od Thule. Když jsem zahlédl inzerát na tenhle hranatý, ale aerodynamický, s otvíráním zezadu, neváhal jsem.

K montáži - o možnosti přilepení jsem psal v souvislosti s markýzou, box je šroubovaný. Byly k němu duralové podélníky s nastavitelnou roztečí šroubů, což usnadnilo práci. Použitelná čás střechy umožňuje maximální rozteč šroubů jen 40 x45 cm, což není moc, střecha je ale pevná a tuhá, zevnitř jsou velké podložky. Podélníky jsou ale zvenku po celé délce boxu a uvnitř jsou po celé délce další výztužné profily, zapuštěné v profilovaných "žlábcích" na dně, které jsou s podélníky sešroubované skrz stěnu boxu. Rozteč podélníků je jen 40 cm na rozdl od dřívějších 65 cm, zatím mi to ale přijde dostatečně tuhé, praxe ukáže a v hlavě mám dodatečné vyztužení. Nebojím se jízdy, spíš turbulencí např. od kamionů. Ale asi mám zbytečnou obavu, jako letecký konstruktér jsem ověřoval každý detail, šlo o lidské životy, mám z té doby takovou deformaci...:-).

Pepa VW
Dobrodruh
Dobrodruh
Dátum registrácie: Št, 5. Mája 2016, 20:42

Príspevokod užívateľa Pepa VW » Po, 9. Mája 2016, 18:03

Ten box vypadá na tom autě fakt dobře, kdybch nevěděl že tam předtím nebyl asi bych řekl že je to originál od výroby, můžeš prozradit jaké jsou rozměry toho boxu.

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák

Príspevokod užívateľa IvanGS » Po, 9. Mája 2016, 19:55

Pepa VW - neměřil jsem, VNITŘNÍ rozměry udané prodejcem jsou 104 cm délka, 84 cm šířka, 33 cm výška. Zvenku cca o 5 cm víc na každou stranu. Vzadu 2 zámky, uvnitř pneumatické vzpěry. Povrch není hladký, na rozích byl lehce odřený, nechal jsem do sprejů namíchat nejbližší odstín dle vzorníku jako je na kolech a palubní desce, RAL1019 v polomatu a nastříkal. Box je z Německa, původně k likvidaci jako opotřebený, ale prodejce ho zachránil a nainzeroval. Stav byl přitom velmi dobrý, teď vypadá ještě lépe a věřím, že bude dlouho sloužit.
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

Pepa VW
Dobrodruh
Dobrodruh

Príspevokod užívateľa Pepa VW » Ut, 10. Mája 2016, 11:25

Tak nějak jsem ty rozměry odhadoval, ale pro mé auto by to bylo velké, zkusim sehnat něco menšího nebo si udělám hlinikový box, pak mi to bude trochu připomínat motorku.

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák

Príspevokod užívateľa IvanGS » Ut, 10. Mája 2016, 12:05

Hliníkový box je dobrý nápad, ono je i pár tuzemských výrobců motokufrů, kteří udělají rozměr na zakázku...

Pepa VW
Dobrodruh
Dobrodruh

Príspevokod užívateľa Pepa VW » Ut, 10. Mája 2016, 13:39

U mě bude trochu výhoda že pokud se rozhodnu pro hliníkový box tak si ho dokážu vyrobit sám, mám malé zámečnictví , i když z 90% dělám z nerezu tak už jsem udělal i pár kufrů na motorku, viz. třeba na té mé, ale mě se líbí že ten tvůj je aerodinamicky, to z hliníku asi neudělám.

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák

Príspevokod užívateľa IvanGS » Ut, 10. Mája 2016, 14:11

No tak udělat se dá všechno, i ten můj je svým způsoem hranatý, jednotlivé plochy rovné, tak jde spíš o to namalovat správný rozvin a pak nýtovat nebo svařovat, stejně jako motokufry. Mám kamaráda, ten je vyrábí, kdysi jsme na jejich konstrukci spolupracovali, udělal mi je třeba malé na malou cestovatelskou Gorillu, foto je někde výš.

Tenhle můj box je pro mne malý zázrak, od začátku jsem chtěl aerodynamický, kvůli odporu vzduchu, spotřebě a aerodynamickému hluku. Ale takhle krátkou "rakev" jsem neviděl a když, tak se otevírala do strany a byla moderně zaoblená, což mi k americké klasice nesedělo. Proto jsem se smířil s hranatými boxy Fiamma nebo Thule. A pak se objevil tenhle, asi se už nevyrábí, kdoví, jestli není starý jako Důra a já věděl, že je to ON :D !

:GMC:

Pepa VW
Dobrodruh
Dobrodruh

Príspevokod užívateľa Pepa VW » Ut, 10. Mája 2016, 18:06

Ano je pravda že udělat se dá vše, jenom mit ten čas aby si člověk s tím vyhrál, a toho času já bohužel na rozdávání nemám. No nic, těď asi udělám něco z hliníku , a ono se třeba časem něco najde co by mi vyhovovalo.

Návrat na "Predstavenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní