Balkán

Európa (celá Európa a Rusko)
Užívateľov profilový obrázok
miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Dátum registrácie: Ne, 20. Marca 2016, 19:56
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Re: Jirka a jeho 2 holky

Príspevokod užívateľa miso » So, 7. Mája 2016, 07:07

Obrázkový záznam ma veľmi zaujal, kvôli tomu by som chcel tu trasu. Také miesta hľadáme, kde sa da aj bicyklovať, kempovať a nie je tam turistov. Samozrejme čím viac v prírode :)

Odoslané z LG-D802 pomocou Tapatalku
:auto-offroad: Toyota Land Cruiser HZJ78 (Facebook / Web)

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Po, 9. Mája 2016, 11:00

To by bola paráda. Rovno by som si to stiahol do mobilu - Locusu. a do google earth v PC. Moje trasy som väčšinou hádzal na http://www.everytrail.com, hľadám ale na http://www.wikiloc.com/.

lontree
Výletník
Výletník
Dátum registrácie: Ut, 3. Mája 2016, 22:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Príspevokod užívateľa lontree » Po, 9. Mája 2016, 20:48

miso: Tak jsem udělal export z Locusu a mají ty data jen párset kb, tak bych ti to mohl klidně poslat emailem, pokud mi napíšeš svou mailovou adresu.

Jinak je škoda, že jedete do AL až v polovině prázdnin...my plánujeme odjezd o víkendu 4.-5.6., ale zatím je to trochu nejisté, protože jsme měli být původně 3 auta, ale jeden kamarád to musel z rodinných důvodů zrušit a ten druhý je zatím taky nejistý. Tak uvidíme jak to s ním dopadne...nebo jestli se najde ještě někdo, kdo by se k nám přidal...sami asi do Albánie nepojedeme, nepřipadá nám to úplně bezpečné jen jedno auto :-(

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
Dátum registrácie: Po, 4. Apríla 2016, 14:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Príspevokod užívateľa IvanGS » Ut, 10. Mája 2016, 09:44

Vloni jsme se tam chystali na motorkách, 3 motorky, 2 holky, 2 kluci). Někteří měli strach z Albánie a hlavně Makedonie, kde byl zrovna vyjímečný stav kvůli uprchlíkům a že uděláme zbytek Balkánu. Nakonec jsem prosadil Albánii a i kousek Makedonie a bylo to úžasné. Přítelkyně Drákula vyrobila improvizované snubní prstýnky, prý je to třeba, jinak na holku koukají jako na volnou. No nevím, i když je fakt, že v jednom periferním hotelu jsme nesli se Zdendou věci na pokoj, holky seděly venku, starší pán se ke mně naklonil a zeptal se, jestli holky jsou naše manželky. Řekl jsem že ano, on udělal gesto jako že je to dobře a to bylo všechno. Opět se potvrdilo, že čím chudší země, tím úžasnější lidé, srdeční, komunikativní, snažící se pomoci. Do Albánie už bych se nebál jet sám. Vždycky jsem myslel, že v tomhle je skvělé Rumunsko, kam jezdím pravidelně dlouhá léta. Albánie je ještě mnohem intenzivnější, nebojte se! V tuhle chvíli jedou 2 kamarádi, Vojta a Mirka, na motorkách kolem světa, jsou teď v Turecku. Nedávno se 2 Češi, starší pár, vrátili s obytným autem z půlroční cesty po Evropě, projeli všechny tyhle země včetně Řecka. Myslím, že je to bezpečnější než dovolená v Čechách...

Pepa VW
Dobrodruh
Dobrodruh
Dátum registrácie: Št, 5. Mája 2016, 20:42

Príspevokod užívateľa Pepa VW » Ut, 10. Mája 2016, 11:16

Já myslím že s takovým pejskem jakého máte se nemusíte ničeho bát.

lontree
Výletník
Výletník

Príspevokod užívateľa lontree » Ut, 10. Mája 2016, 20:56

....Myslím, že je to bezpečnější než dovolená v Čechách...
Tak v Čechách nemá téměř každý doma kalašnikova.....a po tom co vloni ten mladý albánec zastřelil český pár se dost blbě přesvědčuje rodinu, že se o nás nemusí bát. Zvlášť když to byli lidi, co cestovali stejným stylem jako my, bylo to na trase na Teth... :cry:

Jasně, že se tohle může stát kdekoliv na světě, ale jsou místa kde by asi měl být člověk opatrnější.

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
Dátum registrácie: Po, 4. Apríla 2016, 14:00

Príspevokod užívateľa IvanGS » St, 11. Mája 2016, 10:54

Zastřelení češi byli i u nás argumentem proč nejet do Albánie, vyjímečný stav a uprchlická krize zase proč nejet do Makedonie. Ještě že jsme to překonali. Nevím, kolik je tam kalašnikovů, já neviděl žádný. U nás je černých zbraní také hodně a často je mají větší magoři. Večer a v noci je v mnoha našich městech nebezpečněji. Ta vražda byla naprostá vyjímka, vrah byl psychopat, vzápětí se vzedmula vlna solidarity s Českem. Asi bych nebral stopaře a není se myslím čeho bát. Přiznám, že jsem měl zprvu také zvlášní pocit, až jsem si musel v duch nadávat "Pitomče, takhle ses nechal zmagořit? Vzpamatuj se!". V prvním městě jsem viděl lidi, co vypadali jako my, oblékali se podobně, smáli se na nás a na dotaz se mohli přetrhnout, aby pomohli. Chodili jsme po městě večer, zastrčenými uličkami, pohoda. A na venkově ještě víc. V jedné vesnici (100% muslimská, jako všude tam na východě) se s námi dal do řeči mladý pumpař. Měl i malé bistro s několika stolky venku, udělal výbornou kávu, z repráků se linula místní muzika, kluk si k nám sedl a povídali jsme si, chtěl o nás a naší zemi všechno vědět a my se ptali jeho. Na roli muže a ženy měl tradiční názor, muž je prý hlava rodiny a lidé mají hodně dětí aby měl kdo pracovat... Ptali jsme se na muziku co hrála a on se ptal na naši, my na to, že hvězda je už dlouho Karel Gott. Pak odešel a starší pán od vedlejího stolku nám říkal "S těmi dětmi je to blbost, děti jsou drahé a pracovat na poli už nikdo nechce, máme 1-2 jako u vás, já žil v Čechách...". Kluk se vrátil a všem nám dal petky s vodou - prý dárek, je horko. A v tom začal zpívat z repráků Karel Gott a Lucie Bílá svůj vánoční duet. Prý to stáhnul z internetu a pustil, aby nám udělal radost. Byli jsme dojatí, poděkovali, řekli mu o čem je ta píseň a všichni jsme se smáli. Nabídl nám, jestli nechceme jít spát k němu, ale odmítli jsme. A takhle to bylo v celé Albánii...

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Št, 12. Mája 2016, 20:17

Zastrelenych cechov som sledoval aj ja - a to velmi podrobne, prekladal som si albanske spravy. Tu cestu sme rok predtym sli a tiez to bol posledny klinec do rakvy, aby sme v 2015 sli niekam inam. Niezeby sme sa bali, ale blbo by sa to vysvetlovalo rodinam. Tohto roku ideme do Albanska zas, sami. Zlocin sa velmi rychlo vysetril, co bolo v Albanskom zaujme. Postretli sme tam vsade velmi milych ludi. Pozor si treba davat vsade. Macedonsko kvoli nepokojom tohto roku pravdepodobne vynechame. Namiesto toho asi viac casu stravime v Ciernej Hore (kde nam vadila az neuveritelna komercia).

lontree
Výletník
Výletník

Príspevokod užívateľa lontree » Št, 12. Mája 2016, 23:17

Zastrelenych cechov som sledoval aj ja - a to velmi podrobne, prekladal som si albanske spravy. Tu cestu sme rok predtym sli a tiez to bol posledny klinec do rakvy, aby sme v 2015 sli niekam inam. Niezeby sme sa bali, ale blbo by sa to vysvetlovalo rodinam. Tohto roku ideme do Albanska zas, sami. Zlocin sa velmi rychlo vysetril, co bolo v Albanskom zaujme. Postretli sme tam vsade velmi milych ludi. Pozor si treba davat vsade. Macedonsko kvoli nepokojom tohto roku pravdepodobne vynechame. Namiesto toho asi viac casu stravime v Ciernej Hore (kde nam vadila az neuveritelna komercia).
Ta Černá Hora a neuvěřitelná komerce....to mě překvapuje. My jsme byli teda mimo sezonu (9.měsíc) a kromě Durmitoru (hlavně Žabljak) a pak samozřejmě pobřeží se nám zdála Černá Hora pořád dost nekomerční. Ale cíleně jsme teda vyhledávali místa, kde je hezky, klid a dá se tam volně tábořit (do kempu jen v nejvyšší nouzi). Například v pohoří Sinjajevina je komerce naprosto nulová. Kromě pár salaší nic než jen hory, semtam jezírko, na severu lesy, víc na jih jen nezalesněné.

My pro letošní rok i zvažujeme, že pokud pojedem sami, vezmeme to znovu přes Černou Horu, zastavíme se na pár místech které jsme vloni v rychlosti "proletěli" a zdržíme se třeba i den nebo dva. No a pak do pohoří Bjelasica (+NP Biogradska Gora) a Komovi, to jsme vloni nestihli. No a nakonec možná alespoň sever Albánie (Teth, Skhoder).

PS: Chceš poslat na email ty waypointy a trasy?

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Pi, 13. Mája 2016, 08:09

Inak toto by už asi patrilo do ineho vlákna.
My sme cez Čiernu Horu šli asi ako typickí autobusoví turisti. Durmitor, most cez rieku Taru - tam kde je ten najväčší zipline v Európe, splavovali sme Taru. Na moste sa údajne platilo aj za vystúpenie z autobusu. Keď sme vošli do Durmitoru, všetko bolo zakázané, ale dalo sa zaplatiť. Kdesi som mal odfotený cenník. Kúpiť si si mohol osobitne drevo, osobitne založiť oheň, osobitne tuším palice na opekanie, osobitne povolenie na trhanie lesných plodov v národnom parku... Prišlo nám to dosť čudné. Ku každému jazeru - napr. Crno jazero alebo do NP - napr. Durmitor sa platilo za parkovanie aj za vstup. NP Durmitor sme šli od Žabljaka :zabljaci: - nazval by som to skôr Narodný Lunapark. Vyasfaltovana cesta až k jazeru, stovky ľudí ako na Václaváku, popri ceste okrem predavačov plodov v tráve mali stánky aj požičiavači detských elektroautíčok, bicyklov a neviem čoho všetkého. Brrr.

Tie tvoje trasy sa mi veľmi zídu, lebo zdá sa, že MNE poznáš z úplne inej stránky. Už aj ti posielam email :)

Návrat na "Európa (celá Európa a Rusko)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný