Jirka a jeho 2 holky

Predstavte svoju posádku a vozidlo, ktorým cestujete
Užívateľov profilový obrázok
lontree
Výletník
Výletník
Dátum registrácie: Ut, 3. Mája 2016, 22:12
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Jirka a jeho 2 holky

Príspevokod užívateľa lontree » St, 4. Mája 2016, 19:29

Tak jsem se rozhodl, že se tady taky představím. Jmenuji se Jirka, je mi 33 let a společnost na cestách mi dělá moje žena Táňa a naše 2 letá fenka Pyrenejského horského psa – Bella.
Naším domovem na cestách je červený terénní vůz Isuzu Trooper 3.1D z roku 1994. Neoplývá sice přebytkem výkonu – atmosférický naftový 4 válec s výkonem 72kW, ale zase to vyvažuje svou robustností a jednoduchostí – žádná elektronika a další zbytečnosti – ideální vozidlo na výpravy do „divočiny“ 
Zajímavostí je, že auto bylo dovezeno ze Spojených arabských emirátů a je to vlastně taková nestandardní verze – obvykle se tento model Isuzu Trooper (v evropě prodáván jako Opel Monterey) vyráběl s motorem 3.1 turbodiesel. Ale zřejmě byly v omezeném množství vyráběny modely určené do těžších podmínek – bez turba, pomalejší převod, zadní náprava s listovými pery a bez stabilizátoru (standard byly vinuté pružiny a stabilizátor i vzadu), a minimum výbavy (ale klima je! ) Druhé takové auto se mi po dlouhém hledání podařilo „vygooglit“ někde v Jižní Americe 
Jinak co se týče nás, tak auta byly vždy naším koníčkem (zvlášť ty staré „klasické“ vozy), taky velmi rádi cestujeme a máme rádi přírodu. A jelikož nás čím dál méně bavilo jezdit tam, kde jezdí všichni ostatní, snažili jsme se hledat zajímavé a ještě neobjevené místa, kde je krásná příroda a minimum lidí. A když se poměrně náhodou doma objevil Trooper (na čemž má zásluhu můj táta, který původně hledal něco na tahání plachetničky), začal se mi v hlavě rodit nápad na změnu stylu cestování.
Po tom co jsme auto dali dohromady (byl rozebraný motor a bývalý majitel ho měl dlouhé roky odstavené ve stodole) jsme udělali pár úprav, aby se v autě dalo pohodlně vyspat a zároveň se tam vešlo vše, co na cestách potřebujeme a taky aby tam náš „čtyřnohý drobek“ měl pohodlí.
Začali jsme zlehka kratšími „testovacími“ výpravami do Polska (Jura Krakowska, Baltské pobřeží) a minulý rok v září jsme konečně vyrazili na první, pro nás velkou výpravu na 14 dní na Balkán. Přes Bosnu a Hercegovinu vcelku neobvyklým přechodem do Černé Hory (lesní přechod přezdívaný „U tří veteránů“), v Černé Hoře přes národní park Durmitor, poté přes krásné, prakticky neznámé a téměř opuštěné pohoří Sinjajevina, přes Moračke planine kolem jezera Kapetanovo do kaňonu řeky Mrtvica, dále k Albánským hranicím k jezeru Rikavačko (spolu s Moračke planine 2 TOP místa v MNE). Zpět jsme se vraceli po Černohorském pobřeží (které nás oproti vnitrozemí moc nenadchlo) a na posledních pár dní jsme strávili na ostrově Mljet v Chorvatsku.
No a jelikož nás Balkán opravdu uchvátil, už cestou domů se nám v hlavě začal rodit plán na další výpravu – do Albánie. Pokud vše vyjde, tak vyrazíme letos v první polovině června.

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
Dátum registrácie: Po, 4. Apríla 2016, 14:00
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/vendor/twig/twig/lib/Twig/Extension/Core.php on line 1266: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable

Re: Jirka a jeho 2 holky

Príspevokod užívateľa IvanGS » St, 4. Mája 2016, 20:27

V autě se vyspíte všichni tři? Albánii doporučuji, byli jsme tam v září na motorkách a určitě se tam vrátíme.

lontree
Výletník
Výletník

Príspevokod užívateľa lontree » St, 4. Mája 2016, 22:07

Ivan: No dost jsme dumali nad tím, jak vymyslet to spaní. Uvažoval jsem koupit takovou tu přenosnou skládací "boudu"....no ale pak jsme jeli na prodloužený víkend do Polska a neměli s sebou nic, tak jsme si řekli, že uvidíme jak to zvládneme v autě všichni 3....a bylo to OK, tak jsme nakonec už nic nevymýšleli a i celý Balkán takto spali a nebyl problém. Jsme štíhlí :lol: A opravdu jsme se většinou dobře vyspali, skoro jak doma :) Někdy se Bella stočila do klubíčka a spala v rohu tak jsme měli místa dostatek....někdy se vtlačila mezi nás, nebo nám lehla na nohy :mrgreen: A má to výhodu, je to takové "přírodní nezávislé topení" :)

Obrázok

Obrázok

Obrázok

Obrázok

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Dátum registrácie: Ne, 20. Marca 2016, 19:56
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » St, 4. Mája 2016, 22:21

Zaujímavé Isuzu. Motor bez elektroniky a bez turba robí spravidla najmenej problémov. Tiež mám taký :)

Do albánska sa chystáme už po druhýkrát, pôjdeme ale až na prelome júla - augusta. Minule sme Monte Negro trocha zanedbali a v Albánsku sme nestihli napríklad Velbonu a Komani . Skúsim pozrieť tú cestu troch veteránov, a ostatné tvoje tipy, znie to zaujímavo.

Edit:
Nie je toto ten prechod troch veteránov?
IMAG3226.jpg
[gmap]Bobotovo Groblje, Čierna Hora[/gmap]

Keď sme tam prišli, čiernohorský colník nás pustil s tým, že bosniacky nás nepustí. A tak aj bolo. Tak som Majke povedal, že je to colnica presne ako zo scény "když dojim, tak dojim". Po dvoch hodinách krivoľakej cesty za dažďa sme teda absolvovali ďalšie dve smerom naspäť. Ako vravím, když dojím, tak dojím.

[video]https://youtu.be/LXOwsUdT-HY?list=PLvlP ... Vsw&t=1519[/video]
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.
:auto-offroad: Toyota Land Cruiser HZJ78 (Facebook / Web)

IvanGS
Skúsený Overlanďák
Skúsený Overlanďák
Dátum registrácie: Po, 4. Apríla 2016, 14:00

Príspevokod užívateľa IvanGS » Št, 5. Mája 2016, 11:02

Koukám že se vyvíjíte, na některých fotkách je na střeše rakev, na jiných markýza a hranatější střešní box. Co je novější? Jak řešíte vaření -vytáhnete zpod postele vařič a roztáhnete markýzu? Co hygiena?
PS: Do svého vlákna jsem dal odkaz na video z našeho loňského Balkánu, je to tam fakt nádherné.

lontree
Výletník
Výletník

Príspevokod užívateľa lontree » Št, 5. Mája 2016, 15:17

miso: To není ono. Je to severněji, jede se z města Foča v BiH lesní cestou přes hory do vesnice Šula v MNE. Souřadnice hraničního přechodu jsou zde:

Atmosféra tam byla hodně zajímavá, kolem závory se pásly krávy, jeden celník sekal dřevo, druhý vylezl z budky, vyhnal krávy, ručně zvednul závoru abychom mohli projet, pak si vzal naše pasy a šel je zkoumat do té budky. Pak vylezl ven, s úsměvem nám pasy vrátil, zavolal na toho druhého, který už rozdělával oheň a chystal se něco opékat, ať se přijde kouknout na psa. Popřáli nám šťastnou cestu a jeli jsme.

Bohužel to na fotkách nemáme, nedovolil nám fotit.

Jen pár z dálky když jsme tam dojížděli:
Obrázok

Obrázok

lontree
Výletník
Výletník

Príspevokod užívateľa lontree » Št, 5. Mája 2016, 15:25

Koukám že se vyvíjíte, na některých fotkách je na střeše rakev, na jiných markýza a hranatější střešní box. Co je novější? Jak řešíte vaření -vytáhnete zpod postele vařič a roztáhnete markýzu? Co hygiena?
PS: Do svého vlákna jsem dal odkaz na video z našeho loňského Balkánu, je to tam fakt nádherné.
V Polsku jsme měli jen malý box a ještě jsme neměli markýzu (měl jsem ji už objednanou ale nestihli mi ji dodat do odjezdu), což byla dost škoda, protože bylo vcelku proměnlivé počasí. A ten velký hranatý box jsem sehnal těsně před odjezdem na Balkán, je to docela "monstrum" :lol:
Ale vzhledem k tomu, že kufr zabírá Bella (akorát v úložném prostoru pod ní máme jídlo, vody a jiné těžší věci) je velký box nutnost.
Vaříme normálně venku na vařiči. Hygienu řešíme sprchou s 12V čerpadlem.
Vaše fotky z loňska zkouknu večer, už se těším :)

Dušan
Výletník
Výletník
Dátum registrácie: So, 2. Apríla 2016, 09:49

Príspevokod užívateľa Dušan » Št, 5. Mája 2016, 23:43

Takhle vypadal lesní přechod Tři veteráni v r. 2014, když jsme tam projížděli se 6-ti Subaru Forestry.
První fotka je pohled na hraniční budku ze strany od Bosny do Černé Hory, druhá opačným směrem.
Tři veteráni 1.JPG
Tři veteráni 2.JPG
Na prezeranie priložených súborov nemáte dostatočné oprávnenia.

miso
Vedúci expedície
Vedúci expedície
Dátum registrácie: Ne, 20. Marca 2016, 19:56
Kontaktovať užívateľa:
Slovakia

Príspevokod užívateľa miso » Pi, 6. Mája 2016, 10:32

Tak ten je teda ešte viac autentickejší. Tam by som chcel z pol roka pracovať :) podľa komína tam maju aj piesku, dreva dookola neobmedzene, pištole, alebo pušky majú... Od hladu nesmú.

Forester a celkovo Subaru - mňam!

Nemáš náhodou z toho tripu po Monte Negro GPS záznam? Rad by som si vyhliadol nejaké dobré miesta na tohtoročný prechod MNE.
:auto-offroad: Toyota Land Cruiser HZJ78 (Facebook / Web)

Dušan
Výletník
Výletník
Dátum registrácie: So, 2. Apríla 2016, 09:49

Príspevokod užívateľa Dušan » Pi, 6. Mája 2016, 22:26

Nó, mám dojem, že ti policajti tam taky byli asi už půl roku, protože se pořád dokola vyptávali, jestli náhodou nemáme ve výpravě nějakou ženskou navíc. Jeli jsme v párech, jen v jednom autě seděl vedle řidiče taky chlap, ale toho nechtěli. :mrgreen:

Já mám z trasy tak akorát obrázkový záznam ( http://dussi.rajce.idnes.cz/MONTENEGRO_ ... _expedice/ ), ale kamarád trasu nahrával, zkusím ji od něho do Overlandu získat, přivezu do Rajeckých a ty si ji stáhneš.

Návrat na "Predstavenie"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný