Aký požič, taký vráť!

Ako všetci viete, cieľom festivalu Overland je spájať komunitu cestovateľov, a vymieňať si informácie a skúsenosti. Pred dvomi rokmi sme to posunuli na hmatateľnú úroveň a spolu s vami založili AKÝ POŽIČ, TAKÝ VRÁŤ – niečo ako knižnicu Overlandu.

Ak máš doma bedeker, ktorý už nevyužiješ, napíš naň svoje meno a mail a dones ho. Ak sa niekam chystáš a potrebná literatúra, či mapa ti ešte chýba, príď si vybrať. Pri stánku s tričkami bude zoznam kníh a máp, ktoré sú tento rok k dispozícii.

Každý, kto si niečo zoberie, nájde tú vec v zozname a čitateľne vedľa nej napíše svoje meno a mail. Na každom materiál bude meno a mail na majiteľa, aby sa v budúcnosti mohol k nemu vrátiť. Hoci samozrejme treba počítať s tým, že sa daná vec zničí alebo stratí niekde v časopriestore. Za stratu nezodpovedáme a stratenú vec majiteľovi nenahradíme, ale budeme veriť, že sa to nestane. Lebo toto nie je o nákupe za free, toto je o výpomoci, každú zapožičanú vec je potrebné doniesť na nasledujúci ročník festivalu. V prípade, že nebudeš môcť prísť, ozveš sa nám a dohodneme jeho doručenie. Rovnako, ak sa pôvodný majiteľ bude potrebovať k svojej mape či bedekru dostať, napíše nám.

Všetko je to postavené na dôvere. No my v komunitu, ktorá na festivale vznikla veríme, preto vieme, že to bude fungovať.

Všetkým, ktorí sa do tejto aktivity zapojili a svoje veci priniesli, ĎAKUJEME!!