Aký požič, taký vráť!

Ako všetci viete, cieľom festivalu Overland je spájať komunitu cestovateľov, a vymieňať si informácie a skúsenosti. Tak čo keby sme tú výmenu informácií spoločne posunuli na hmatateľnú úroveň?

Asi poznáte situáciu tesne pred odchodom na cesty, keď je budget na prípravy už minutý a ty stojíš v tom kníhkupectve pred bedekrami a smutne krútiš hlavou.

AKÝ POŽIČ, TAKÝ VRÁŤ je možnosť, ako si navzájom vypomôcť.

Ak máš doma bedeker alebo mapu, ktorú najbližší rok nebudeš potrebovať, prines ju na festival. Možno sa niekomu na túto sezónu zíde a nebude len chytať prach v poličke. A ak sa niekam chystáš a rozpočet na bedekre nie je, nezúfaj, možno práve tvoja destinácia bude k dispozícii.

Bedekre a mapy sa budú odovzdávať  Hacke, alebo pri stánku s tričkami. Spíšeme si zoznam a každú jednu vec označíme. Po obedňajšej pauze bude možné prísť k „požič-stolíku“ a pozrieť si, čo je tento rok v ponuke. Na stole bude aj zoznam. Každý, kto si niečo zoberie, nájde tú vec v zozname a čitateľne vedľa nej napíše svoje meno a mail. Na každom materiáli bude meno a mail na majiteľa, aby sa v budúcnosti mohol k nemu vrátiť. Hoci samozrejme treba počítať s tým, že sa daná vec zničí alebo stratí niekde v časopriestore. Za stratu nezodpovedáme a stratenú vec majiteľovi nenahradíme, ale budeme veriť, že sa to nestane. Lebo toto nie je o nákupe za free, toto je o výpomoci, každú zapožičanú vec je potrebné doniesť na nasledujúci ročník festivalu. V prípade, že nebudeš môcť prísť, ozveš sa nám a dohodneme jeho doručenie. Rovnako, ak sa pôvodný majiteľ bude potrebovať k svojej mape či bedekru dostať, napíše nám.

Všetko je to postavené na dôvere. No my v komunitu, ktorá na festivale vznikla veríme, preto vieme, že to bude fungovať.

Všetkým, ktorí sa do tejto aktivity zapojili a svoje veci priniesli, ĎAKUJEME!!

ZOZNAM:   Aký požič taký vráť zoznam