Čo bude s Overlandom 2020?

Tento rok je pre organizátorov kultúrnych podujatí naozaj veľmi zložitý (áno, Overland je naozaj kultúrne podujatie! 🙂 ) Prijať preto rozhodnutie či áno alebo nie, v akej forme a hlavne kedy, bolo pre nás po zrušenom májovom termíne náročné. Rozhodli sme sa pre október s výhľadom, že sa situácia ukľudní. Bohužiaľ, teraz už všetci vieme, že všetko sa len zhoršilo. Ešte do včerajšieho rána sme boli rozhodnutí, že Overland 2020 bude a odpálime ho s plnohodnotným programom! aj napriek tomu, že kvôli opatreniam a nutnosti Covid testu by bola účasť z Čiech takmer nulová. Výsledky dotazníka nám však triezvo naznačili, že momentálna situácia zásadne ovplyvnila aj učasť Slovákov. A máme obavu, že zrealizovať takúto akciu pri tak nízkom počte účastníkov by bolo pre niektoré časti programu, ich protagonistov, prípadne myšlienku, ktorú nesú, nedôstojné. A nemali by sme z toho dobrý pocit ani my a ani vy.

So slzou v oku sme sa preto rozhodli, že oficiálny OVERLAND 2020 a jeho program RUŠÍME 🙁

Čo ale zrušiť nechceme, je možnosť stretnúť sa s vami, vymeniť si zážitky z ciest, prípadne recepty na boj s Coronou. My v ten víkend do kempu Slnečné Skaly prídeme, pokempíme, vezmeme aj plátno s projektorom. Aby bolo jasné, nebude to organizovaná akcia, skôr také neformálne stretnutie v autokempe. Kto chce, príde, kto nechce, zostane doma. Môžete len tak relaxovať v kempe a večer si prísť ku kamošom pozrieť film na plátne, a vypočuť rozprávanie o nejakej dobrodružnej ceste.

ČO ZAPLATENÉ VSTUPNÉ?
Každý lístok automaticky prechádza na ďalší termín, ktorý predpokladáme a veríme, že bude v máji 2021. Ale rovnako každý z vás má právo na vrátenie vstupného. Napíšte mail na festivaloverland@gmail.com kde uvediete variabilný symbol alebo číslo účtu, prípadne aj aj. Potom vás všetkých prosíme o strpenie, budeme maily vybavovať postupne.

Dôležité!!
ĎAKUJEME. Všetkým vám, čo ste písali, že nechcete vrátiť peniaze, že ich chcete venovať Overlandu, ĎAKUJEME!!! Ste úžasní a moc si to vážime. Úplne nás to dojalo. Ale toto je proti nášmu presvedčeniu, takže na každého z vás lístok počká. Nikto nebude platiť za neuskutočnený festival. Ale ešte raz vám úprimne zo srdca ďakujeme.Tričká a ďalšie chuťovečkyPripravili sme pre vás okrem tričiek, nálepiek a magnetiek aj pár nových prekvapení. Na vašu žiadosť niekedy v októbri spustíme online predaj. Budeme radi, ak vás to zaujme a niečo si objednáte a potom budete posielať fotky spod vianočného stromčeka. O všetkom dostanete včas info.

TAKŽE ČO TERAZ?
Ak máte chuť, príďte pokecať. Budeme v kempe 2.-4.10.2020 No samozrejme vstup a pobyt v areáli treba riešiť na mieste oficiálne s autokempom Slnečné skaly. Zľavu na ubytovanie vám samozrejme nejakú vybavíme.Premietanie filmu a cestovateľské prednášky budú zdarma.