OVERLAND FILM FEST

Festival má svoju vlastnú novú web stránku, klikni sem overlandfilmfest.sk

Jedinečný cestovateľský filmový festival, zameraný na vaše audiovizuálne diela z ciest, výprav a expedícií.
Jedná sa o úplne nový koncept festivalu zameraný na rôzne typy umenia cez workshopy, aktivity, prednášky a premietania. A do všetkého sa môžete zapojiť.

Hlavnou témou OVERLAND FILM FESTU sú filmy. Vaše filmové diela!! Každý z vás sa môže zapojiť, pretože každý z vás na výprave natáča. Dĺžka dovolenky, či destinácia nie je podstatná. Podmienkou je len to, že to musí byť výlet na kolesách (1 až x-stopovom vozidle). Berieme filmy krátkometrážne aj celovečerné, hrubé aj tenké. Fantázii sa medze nekladú.

Dajte svojim nahrávkam formu, myšlienku, strih a názov a pošlite nám to. Zo zaslaných snímok budú vybraté tie najlepšie medzi nominácie a tie sa budú v sobotu premietať. Na záver vyhlásime víťaza celého ročníka, ktorý si odnesie prestížnu OFF sošku. Chceš prihlásiť svoje video? Pošli link na mail overland.filmfest@gmail.com a dáme ti viac info.

Tešiť sa môžeš na koncert Martina Geišberga, workshop s fulim na tému Ako natáčať na cestách, workshop Umenie Graffiti, po ktorom si budeš môcť pod vedením skúseného grafiťáka nasprejovať vlastný motív. Celú sobotu budú v Nonstop stane premietané vaše cestovateľské videá, ďalej sa môžeš tešiť na GALA večer spojený s premietaním nominácií, ktorý zakončíme vyhlásením víťaza OFFA a odovzdaním prestížnej OFFO sošky.

Špecialitou tohto festivalu je, že je putovný. Čiže každý rok na inom mieste, a tak všetci spoločne postupne spoznáme krásne miesta Slovenska aj Čiech. Tento rok nás hostí autokemp DUBNÍK pri Starej Turej.

Cestovateľskou atmosférou bude nasiaknutý celý festival. Skvelá príležitosť, stretnúť na jednom mieste ľudí s „vašou krvnou skupinou“. Ľudí, čo milujú cestovanie. S každým si máte čo povedať. To je to, čo na tom všetci milujeme.