Súťažiaci 2019

1.)   Lukáš a Nasťa Daňkovi. Jsme mladí manželé z Mladé Boleslavi, respektive z Aktobe, co už spolu něco v naší staré Audi A6 C4 nacestovali. Např. Mongolsko, Pamír, Norsko, Francie, Benelux, atd… Já pracuji jako konstruktér ve Škodovce, manželka je architektka. Na dovolenou jsme letěli jen jednou, jinak vždy jezdíme autem a co možná nejvíce lowcost.

Do přílohy jsem dal screen naší plánované cesty na tento rok. Je to zatím jen velmi hrubý nástřel. Jisté zatím je to, že se vydáme do Rumunska k hradu Bran a hlavně projet Transfagarašan, což jsme na poslední návštěvě Rumunska nestihli. Pokračujeme přes Bulharsko do Turecka směr Kappadokie a následně do hlavního cíle cesty – Gruzie, kde se chceme podívat do Tbilisi a hor. Po přesunu do země, kde zítra znamená již včera a návštěvě Soči zatím nevíme, kam pojedeme. Variant je více a rozhodneme až v následujících týdnech, jestli pojedeme do Kazachstánu navštívit rodinu (nejspíše ano) a pak na svatbu přátel do Iževsku, nebo druhá varianta, že jen objevíme krásu měst na Volze a pak se přes Kiev a Ukrajinu, nebo Petrohrad a pobaltí vrátíme do ČR.

2.)  David Slovák s manželkou. Moja vysnívaná cesta nie je kilometrovo tak dlhá, avšak ostala by v srdci. Budúci rok v apríli mám s mojou spolucestovateľkou životom svadbu a keďže sa jej moc nechce chodiť na výlety Formanom Ferkom, povedal som si, že svadobná cesta sa bude viesť v znamení luxusu a presedlali by sme na Feliciu 

„Uniesol“ by som ju do Gruzínska, ktoré nám prirástlo k srdcu, a s dopravou, na ktorú by tak skoro nezabudla a s matracom vzadu by sme mali ešte väčšiu romantiku (a ušetríme za 9 eurové gruzínske ubytovanie  )

3.) Marek a Filip. Čaute, chceli by sme na Drakulovi absolvovať cestu krížom cez celé Slovensko zo západu na východ a pokračovať ďalej na Ukrajinu až po mesto Odesa, na juhu Ukrajiny.
Nie je to síce ďaleko, ale pre 20 ročných chalanov začiatočníkov to stačí. Radi by sme absolvovali ako prvú takúto kratšiu cestu, keďže neskôr chceme spoločne spoznávať ďaleký východ a ich kultúru. Je to naozaj obrovská výzva vydať sa na takúto cestu, no spoločnými silami by sme to dokázali.

4.) Janka a Dorota. Sme dve 20-ročné trubky s veľkými ambíciami a trochu potlačeným pudom sebazáchovy  Od malička sme spolu drali školské lavice, istý čas zdieľali intrákovú izbu, flákame sa spolu po festivaloch, výletoch, absolvovali sme spolu stopovačky, stanovačky, chatovačky a všetko možné, tak sme sa rozhodli, že nejaký výletík na Drakule by bol ďalší level. Chceli by sme sa zo Žiliny vybrať smerom na Ukrajinu, cez Užhorod do Odesy, odtiaľ trajekt do Gruzínska (pobeháme Tbilisi a hlavne hory), ďalej smer Azerbajdžan až ku Kaspickému moru, čo je taký hlavný cieľ, ďalej Arménsko a naspäť opäť cez Gruzínsko, potom Turecko, Bulharsko, Rumunsko (samozrejme by sme nevynechali Transfagaraš. Jedna z nás ho už absolvovala, ale raz nestačí  ) a hore naspäť do Žiliny (prípadne do Brna, ak sa nestihneme vrátiť dostatočne pred začiatkom semestra  )