Retroravel.eu

Ahojte cestovatelia.

Idea pospájať cestovateľov prostredníctvom tejto stránky sa mi veľmi páči. Ponuku prihlásiť sa sem medzi vás sme dostali už dávnejšie. Boli sme však v procese prípravy na veľký výlet a v zásade nerád dopredu šírim podrobné info o trasách, časoch, kilometroch. Mám potom pocit, že to musím za každú cenu dodržať. A to nie je dobré pre pohodu na cestách. Rozbehli sme si k aktuálnemu výletu FB stránku Pohľadnice z ciest. Nie sme autonomádi, ale motocestovatelia, veteránisti.

Kto? Čo? Ako?

Roman Kudroň, architekt, Jawa 350 z roku 1952 (tzv. Perák)

Miloš Vrábel, elektro inžinier, Jawa 350 z roku 1982

Cestujeme na vzácnych historických motocykloch, ktoré sme doslova zachránili zo starého železa. Prešli nákladnými renováciami takmer do pôvodného stavu. Samozrejmosťou bol perfektný lak, perfektné chrómy, perfektné generálne opravy všetkého. Záležalo nám na tom, aby vyzerali a fungovali ako nové. Ako cestovateľské stroje potrebovali niektoré funkčné vychytávky, ktoré sériové modely nemali. Zásadou bolo nezasahovať do originálnych dielov, ktorých ceny sa pohybujú dosť vysoko. Sú to stroje so skutočnou dušou, bohatou všeobecnou históriou a špecifické svojim súčasným životom.

Veľa vecí sme sa pri renováciách naučili, pretože sme všetko riešili buď vlastnými rukami, alebo za pomoci starých majstrov, ktorí svojej profesii zasvätili celý život. S našimi skúsenosťami sme schopní vyriešiť všetky technické problémy.

Možno nie sme celkom podľa súčasnej módy, kde je hrdinom ten, kto sa do sveta vyberie na najlacnejšom čeriepku, možno bez vedomostí a s bohatou podporou. Pre nás sa nejedná o momentálny krátkodobý záujem. Nie je to recesia ani žiadne sponzorované hurá.

Máme radi naše motocykle a ešte radšej na nich cestujeme!

Väčšie výlety za hranice Slovenska nás bavia od roku 2012. Vtedy sme sa vybrali na Krym. O rok neskôr sme si pozreli Moskvu, St. Petersburg a Pobaltie, v roku 2014 sme podnikli veľký výlet na Kaukaz.

Ak by vás zaujímali podrobnosti k týmto výletom, cestopisy nájdete na www.retrotravel.eu

18.5. sme vyštartovali na zatiaľ najväčší výlet, čo do počtu kilometrov a času. Podrobne sme si prešli Strednú Áziu. Teraz to už môžem nazvať najkomerčnejšou cestou – cez Pamír. Momentálne sme v Mongolsku. Na tomto výlete máme v pláne uraziť do 30 000 kilometrov a potrvá nám do konca Októbra.

Budeme radi, ak naše postrehy z ciest pomôžu k obohateniu vašich cestovateľských plánov.

Kontakt:
Ing.arch. Roman Kudroň
www.ab-arch.sk
www.retrotravel.eu
fb: Pohľadnice z ciest

Pridaj komentár